وبلاگ رسمی سلمان حدادی

ارتباط مستقیم با سلمان حدادی

تثلیث به چه معناست؟؟؟

✍سلمان حدادی مولوی وهابی شیعه شده, [۳۱.۰۷.۱۶ ۰۵:۵۴]
پاسخ به این سوال

✍سلمان حدادی مولوی وهابی شیعه شده, [۳۱.۰۷.۱۶ ۰۶:۰۱]

نوشتار روزانه امروز یک شنبه ده مرداد
وقتی تصمیم گرفتم دیگر بحث امامت انجام ندم به علت مشکلاتی که برام پیش اوردن و دیگر نمی خواهم حساسیت ایجاد بشه از بحث امامت بیرون امدم و هر تغیری خیلی ساخته و تا باز یافت شود سختی های زیادی خواهیم کشید اما این یاداشت ها حال به ادیان هدف مند شده و نه نقد ادیان بلکه شناخت ادیان خواهیم پرداخت و در اولین قسمت ادیان
تثلیث:
با وجود اینکه خدایی متعال است،خدایی شخصی نیز هست و خود و نیت خود را بر نوع بشر در تاریخ آشکار ساخته است و یهودیان و مسلمان نیز همچون مسیحیان در ایمان به این خدا مشترک اند. اما تفاوت همهء مسیحیان سراسر دنیا به صورت مسلم و تغیرناپذیر با مسلمانان و یهودیان در خصوص این باور است که این خدای یگانهء حقیقی،اتحادی همیشگی از سه شخص پدر و پسر و روح القدس است. این باور با عنوان (تثلیث مقدس) شناخته می شود.
در نتیجه این اعتقاد،خداوند یک وجود دارد و نه سه وجود؛اماهر سه شخص در تشکیل یک ذات الهی سهیم هستند.هر شخصی به صورت متقابل در دو شخص دیگر ساکن است.ان ها با هم در تزاحم نیستند؛بلکه با عشقی کامل به یکدیگر وابسته می شوند.تثلیث به عنوان(اجتماعی)از اشخاص که در وضعیتی برابر حقیقی است که به انسان ازادی همراه با عشق و حرکت و عمل را نشان می دهد و همیشه با کیهان مخلوق و هستی در ارتباط است.
همان گونه که در کتاب مقدس عبری و عهد جدید هم اشاره شده است.
از نظر مسیحیان،این خدای سه گانه خود را در آفرینش و سراسر ادوار تاریخ بشر شناسانده و حوزه های معنوی و مادی است.
بر طبق متون مقدس ،خداوند در ارتباط شخصی با آن ها برقرار ساخته و ارتباطی شخصی آنان و توسط شخص مسیح که مدت ها چشم به راهش بودند،این ارتباط باقی دنیا برقرار شد.از نظر مسیحیان،این مسیح کسی غیر از عیسی یا خدای پسر نیست.
عیسی همان سنگ بنای ایمان مسیحی و همان طرح خداوند برای نجات بشر است.
#سلمان_حدادی
ملتمس دعا

, , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>